Web edukia bistaratu

2022-2023 ikasturteko Entzunaldiak, kontzertuak, jardunaldiak,  e.a.

 

Ekaina

  • Joera esberdinak emanaldia - (Goiz Eguzki: ekainak 1ean, 18:30etan)
  • Igande eguerdiko saioa: Albokariak - (Herriko erdigunea: ekainak 4ean)
  • Hastapeneko emanaldiak - (Biteri kultur etxea: ekainak 7an, 17:00etan Hastapena 6A-6B; 17:30etan Hastapena 6C; 18:15etan Hastapeneko 7ko taldeak)
  • Dakapo Abesbatzare emanaldia - (Donostiako San Bizente eliza: ekainak 8an, 20:15etan)
  • Igande eguerdiko saioa: Fanfarrea - (Herriko erdigunea: ekainak 11an)
  • Hastapeneko emanaldiak - (Milagrosa kapera: ekainak 12an, 16:00etan Hastapena 5A; 16:30etan Hastapena 5B; 17:15etan Hastapena 4)
  • Abesbatza emanaldia - (Milagrosa kapera: ekainak 12an, 18:30etan)
  • Alboka, txalaparta eta trikitixa emanaldia - (Biteri kultur etxea: ekainak 13an, 18:30etan)
  • Txistu, dultzaina eta trikitixa emanaldia - (Biteri kultur etxea: ekainak 14ean, 18:30etan)
  • Tronpeta, klarinetea eta zeharkako txirula emanaldia - (Biteri kultur etxea: ekainak 15ean, 18:00etan)
  • Preludio txikia - (Gudarien enparantza eta eguraldi txarra eginez gero, Atsegindegin: ekainak 16an, 18:30etan)
  • Igande eguerdiko saioa: Banda - (Herriko erdigunea: ekainak 18an)
  • Piano emanaldia - (Biteri kultur etxea: ekainak 19an, 18:30etan)
  • Saxofoi emanaldia - (Biteri kultur etxea: ekainak 20an, 18:30etan
  • Akordeoi eta biolinaren emanaldia - (Biteri kultur etxea: ekainak 21ean, 18:30etan)
  • Gitarra emanaldia - (Biteri kultur etxea: ekainak 22an, 18:30etan)

 

Maiatza

  • Hernasax emanaldia: Goes Jazzi! - (Biteri kultur etxea: maiatzak 3an, 19:30etan) 
  • Sara Azurza: Hemen berriro - (Biteri kultur etxea: maiatzak 4ean, 19:30etan)
  • Dultzaineroen topaketa: Baztango gaiteroak (Milagrosa: maiatzak 5ean, 19:00 etan)

  • Perkusio emanaldia:  - (Biteri kultur etxea: maiatzak 6an, 12:00etan) 
  • Hernaniko Gazte Banda:  - (Laguardia-ARABA: maiatzak 6an, 19:30etan) 
  • Igande eguerdiko saioa: Dantzari festa - (Herriko erdigunea: maiatzak 7an)
  • Teklatu emanaldia:  - (Biteri kultur etxea: maiatzak 10an, 18:30etan) 
  • Kontzertu didaktikoa: hastapena 7koek instrumentua aukeratzeko - (Biteri kultur etxea: maiatzak 11an, 18:00etan) 
  • Elkartrukea Legazpiko Doinua Musika Eskolarekin  - (Biteri kultur etxea: maiatzak 12an, 18:30etan) 
  • Igande eguerdiko saioa: Akordeoi taldea eta Dultzaineroak - (Herriko erdigunea: maiatzak 14ean)
  • Akordeoi taldearen emanaldia:  - (Biteri kultur etxea: maiatzak 17an, 18:30etan) 
  • Txalaparta festa: Kontzertua (Biteri: maiatzak 19an, arratsaldeko 19:30etan) . Topaketa - (Tilosetan: maiatzak 20ean, egunean zehar)
  • Igande eguerdiko saioa: Akordeoi taldea eta Joera ezberdinak - (Herriko erdigunea: maiatzak 21ean)
  • Igande eguerdiko saioa: Txistu taldea - (Herriko erdigunea: maiatzak 28an)

 

 

Apirila

  • Hernaniko Gazte Banda:  - (Atsegindegi: apirilak 1ean, 18:30etan) 
  • Karena taldea:  - (Milagrosa kapera: apirilak 2an, 19:00etan)
  • Igande eguerdiko saioa: Trikitixa taldea eta Dultzaineroak - (Herriko erdigunea: apirilak 9an)
  • Igande eguerdiko saioa: Akordeoi taldea eta Dultzaineroak - (Herriko erdigunea: apirilak 16an)
  • Igande eguerdiko saioa: Trikitixa taldea eta Dultzaineroak - (Herriko erdigunea: apirilak 23an)
  • Igande eguerdiko saioa: Trikitixa taldea eta Dultzaineroak - (Herriko erdigunea: apirilak 30an)

 

 

Martxoa

  • Igande eguerdiko saioa: Akordeoi taldea eta Dultzaineroak - (Herriko erdigunea: martxoak 5ean)
  • Emakume konpositoreen II. zikloa (Biteri kultur etxea: martxoak 8an, 18:00etan)  ikus emanldiaren bideoa 
  • Igande eguerdiko saioa: Alboka taldea eta Txistulariak - (Herriko erdigunea: martxoak 12an)
  • Haur abesbatzen XV. topaketak  (Zorroagako eliza: martxoak 12an, 11:00etan)
  • Eñaut Elorrieta: Fantasia - (Biteri kultur etxea: martxoak 16an, 19:30etan)
  • Igande eguerdiko saioa: Dultzaineroak - (Herriko erdigunea: martxoak 19an)
  • Piano ikasleak : Topaketak (Astigarragako Musika Eskola: martxoak 24ean, 18:30etan) 
  • Elkartrukea Legazpiko Doinua Musika Eskolarekin(Legazpi: martxoak 24ean)         ikus bideo 1         Ikus bideo 2         Ikus bideo 3         Ikus bideo 4
  • Igande eguerdiko saioa: Fanfarrea - (Herriko erdigunea: martxoak 26an)
  • Akordeoi entzunaldia - (Milagrosa kapera: martxoak 28 eta 30ean)

 

Otsaila

  • Igande eguerdiko saioa: Trikitixa taldea eta Dultzaineroak - (Herriko erdigunea: otsailak 5ean)
  • Hastapena  5A, 5B eta 7B-C taldeen entzunaldiak - (Milagrosa kapera: otsailak 9an)
  • Piano ikasleak : Topaketak - (Astigarragako Musika Eskola: otsailak 10ean, 18:30etan) 
  • Hastapena  4, 6A, 6B eta 7A taldeen entzunaldiak - (Milagrosa kapera: otsailak 15ean)
  • Saxofoi taldea : Henry Manciniren musika - (Biteri kultur etxea: otsailak 15ean, 18:30etan)                               ikus emanaldiaren bideoa
  • Eskolako hainbat talde (Trikitixa, Akordeoia, Perkusioa eta Banda): Inauteriak (Herriko erdigunea: otsailak 16an)
  • Igande eguerdiko saioa: Trikitixa taldeak - (Herriko erdigunea: otsailak 19an)
  • Igor Elortza & Rafa Rueda : Anonyme Popular - (Biteri kultur etxea: otsailak 23an, 19:30etan)
  • Igande eguerdiko saioa: Ikasleen banda - (Herriko erdigunea: otsailak 26an)

 

Urtarrila

  • Igande eguerdiko saioa: Trikitixa taldea eta Dultzaineroak - (Herriko erdigunea: urtarrilak 1ean)
  • Igande eguerdiko saioa: Akordeoilari eta Dultzaineroak - (Herriko erdigunea: urtarrilak 8an)
  • Igande eguerdiko saioa: Trikitixa taldea eta Dultzaineroak - (Herriko erdigunea: urtarrilak 15ean)
  • Igande eguerdiko saioa: Trikitixa taldea eta Dultzaineroak - (Herriko erdigunea: urtarrilak 22an)
  • Igande eguerdiko saioa: Akordeoilari eta Dultzaineroak - (Herriko erdigunea: urtarrilak 29an)

 

Abendua

  • Izaro: limones de oro - (Kiroldegia: abenduak 30ean, 22:00etan)

  • Igande eguerdiko saioa: Txistulariak - (Herriko erdigunea: abenduak 25ean)
  • Olentzero - (Herriko erdigunea: abenduak 23an, 16:30etan)     ikus bideoa

  • Igande eguerdiko saioa: Fanfarrea - (Herriko erdigunea: abenduak 18an)
  • XXXII Certamen Nacional de Villancicos: Dakapo abesbatza - (Santo Domingo de la Calzadako Avenida antzokia: abenduak 17an)   DIME NIÑO bideoa ikusi
  • Gabon kanten jaialdia -  (San Joan Bataiatzailearen eliza: abenduak 16an, 19:45etan)  

  • Teklatu taldeak - (Biteri kultur etxea: abenduak 14ean, 18:30etan)

  • Igande eguerdiko saioa: Albokariak eta Txistulariak - (Herriko erdigunea: abenduak 11an)
  • Hernasax - (Biteri kultur etxea: abenduak 7an, 20:00etan)

  • Igande eguerdiko saioa: Trikitixa taldea eta Dultzaineroak - (Herriko erdigunea: abenduak 4ean)
  • Arrasateko Akordeoi lehiaketa -  (Arrasate: abenduak 2-4ean)

Azaroa

  • Deñe & Mikel Moreno (Biteri kultur etxea, azaroak 30)

  • Igande eguerdiko saioa: Akordeoi taldea eta Joera ezberdieko taldeak - (Herriko erdigunea, azaroak 27)
  • Akordeoi entzunaldia - (Ararsateko Abaroa jubilatu etxean, azaroak 24)
  • Santa Zezilia eguneko ikasleen kontzertua(Biteri kultur etxea, azaroak 25)         EKITALDIKO bideoa ikusi       UBI CARITAS bideoa ikusi     TRIBUTE TO MORRICONE bideoa ikusi   
  • Akordeoi entzunaldia(Milagrosa kapera, azaroak 24)
  • MusiKalean - (Herriko erdigunea, azaroak 22)             ikus bideoa
  • Igande eguerdiko saioa: Akordeoi taldea eta Dultzaineroak - (Herriko erdigunea, azaroak 20)
  • Leokadisti txistu taldea arkupetan - (Udal arkupeak, azaroak 13)
  • Igande eguerdiko saioa: Trikitixa taldea eta Dultzaineroak - (Herriko erdigunea, azaroak 6)

Urria

 

  • Igande eguerdiko saioa: Trikitixa taldea eta Dultzaineroak - (Herriko erdigunea, urriak 30)
  • Jon Maia Soria: kantu bat gara (Biteri kultur etxea, urriak 13)

  • 1. Alboka topaketak - (Errenterian: urriak 8an)

​  Iraila

  • Euskal Jaiak: Akordeoi eta Trikitixa taldeak -  (Herriko erdigunea, irailak 17)
  • Hernaniko XXIV. trikitia txapelketa -  (Herriko plaza, irailak 18)

 

Koloreak jardueren antolaketa adierazten du:

  • Musika eskolak antolatutako entzunaldiak, emanaldiak, kontzertuak....
  • Musika eskolak antolatutako lehiaketak, jardunaldiak, topaketak....
  • Musika eskolako ikasleak parte hartutako lehiaketak.
  • Beste erakunde batzuk antolatutako jardueretan eskolako ikasleak parte hartu duten ekintzak.
  • Beste Musika Eskolekin egindako elkartrukeak.
  • Udal kultur sailak antolatutako kontzertuak eta ikasleak prsetakuntza osagarria moduan parte hartzen duten ekintzak.